Inositol

Inositol je jednou z hlavních látek obsažených v přípravku NatiFem®.

Co je to inositol a jaká je jeho role?

Inositol je látka přirozeně se vyskytující v těle. V našem těle nalezneme inositol v buněčných membránách mozku, srdce, svalů, reprodukčních orgánů a v kostech. Účastní se celé řady biochemických reakcí v těle. Je důležitým stavebním prvkem některých fosfolipidů a dalších biomolekul v těle a podílí se na výměně informací mezi buňkami (buňkové signalizaci). Mechanismus působení je na molekulární úrovni.

Odkud se inositol v tělu nachází?

Tělo si samo neumí inositol v dostatečném množství vytvořit a musí ho přijímat zvenčí. Jeho příjem potravou nemusí být pro tělo dostatečný. Dospělý člověk příjme z potravy průměrně 1 g inositolu denně v různých biochemických formách. Vyskytuje se v širokém spektru potravin, například v sóje, ovoci, celozrnných potravinách, zelenině, masu a mléce.

Kolik typů inositolů máme v těle a jakém zastoupení?

Inositol se nachází v lidském těle ve 2 formách (2 stereizomery): myo-inositol a d-chiro-inositol. Zastoupení těchto forem se avšak liší. Z obsahu inositolů v buňkách tvoří největší podíl myo-inositol (až 99 %).

Poměr zastoupení inositolů se v jednotlivých buňkách liší, přičemž přirozený poměr zastoupení myo-inositolu: d-chiroinositolu v reprodukčních orgánech je 40:1. Tenhle tělu přirozený poměr inositolů 40:1 se taky nachází v doplňku stravy pro podporu plodnosti NatiFem.

NatiFem® je doplněk stravy se sladidly. Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
Quatrefolic® a logo Quatrefolic® jsou ochranné známky firmy Gnosis.