Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Foláty

Mezi hlavní složky přípravku NatiFem® Duo patří kyselina listová ve formě folátů 4. generace Quatrefolic®.

Kyselina listová a její význam:

Kyselina listová se označuje i jako vitamin B9 nebo folát. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. Také přispívá ke snižování míry únavy a vyčerpání, čímž má pozitivní vliv na psychickou činnost.

Příjem kyseliny listové před otěhotněním a na počátku těhotenství působí jako účinná prevence vrozených vývojových vad.


Dle Státního zdravotního ústavu je doporučeno pro těhotné ženy ale i ženy uvažující o těhotenství přijímat kyselinu listovou v množství 400 µg denně.


Přeměna kyseliny listové na foláty:

Aby mohlo lidské tělo kyselinu listovou využit, musí ji zpracovat/ přeměnit na aktivní formu – folát. Pro přeměnu kyseliny listové na folát je nevyhnutný specifický enzym MTHFR (metyltetrahydrofolátredukáza)


Význam folátů:

Foláty jsou biologicky aktivní formy kyseliny listové, kterémůže tělo využít přímo a to i u žen s poruchou v přeměně kys. listové (mutace MTHFR).

Quatrefolic® je označení pro nejnovější formu aktivní kyseliny listové – folát,který se na rozdíl od ostatních starších forem vyznačuje vysokou stabilitou i rozpustností ve vodě. Dokáže projít žaludeční bariérou až do tenkého střeva, a tak se dostává ve vyšších dávkách do těla.


Přípravek NatiFem® Duo obsahuje nejnovější folát 4. generace Quatrefolic®.


NatiFem® Duo je doplněk stravy se sladidly. Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
Quatrefolic® a logo Quatrefolic® jsou ochranné známky firmy Gnosis.